Gönderen: tashunko | Mayıs 22, 2009

Zihniyet değişmeli

sporx’ten alıntıdır;

Altay Başkanı Melih Tandoğan’ın, 4 Haziran’daki kongre öncesi, “Samimi konuşmak gerekirse, devam edeceğimi sanmıyorum” açıklamasının ardından kulislerde isimleri geçen Nafiz Zorlu ile Ahmet Taşpınar da adaylığa sıcak bakmadıklarını söyledi.

Geçen sezon başkanlık koltuğunu Tandoğan’a devreden Nafiz Zorlu, “İmkanım da, niyetim de yok” derken, Ahmet Taşpınar, “Altay’ın yönetim sorunu olmaz. Önemli olan finans sorununun nasıl çözüleceği” diye konuştu.

Altay’ın yeni sezonda büyük bütçeler oluşturamayacağını, camianın buna hazır olması gerektiğini vurgulayan Zorlu, “Kulübün yeni bir yapılanmaya, mali disipline ihtiyacı var. Herkes kurumsallık adına geliyor, ancak söylenenleri uygulamayı kimse göze alamıyor. Kafamda hep bir yapı var, ancak yeniden kulüp başkanı olacak imkanım ve niyetim yok. Bu fikirleri yine de paylaşırım. Doğru yapılanmayı yönetebilecek kişiler yönetime gelmeli” dedi.

Taşpınar, Melih Tandoğan’ın bırakması halinde camianın biraraya gelip çözüm bulmaya çalışacağını dile getirdi. “Asıl sorunumuz, son yıllardaki transfer politikasıyla kulüp ekonomisinin bozulması” diyen Taşpınar, “Radikal bir plana ihtiyaç var. Gelirin az olduğu yerde büyük rakamlarla yapılan transferler işi çıkmaza sürüklüyor. Kimin başkan olacağı önemli değil. Önemli olan yeni yapılanmanın kabullenilmesi ve desteklemesi” yorumunda bulundu.

AYDIN ALAM DA SICAK BAKMIYOR

Altay’da Melih Tandoğan yönetiminin ağır toplarından olan Asbaşkan Aydın Alam, yeni dönemde kesinlikle görev almayacağını açıkladı. Yönetim olarak ciddi uyumsuzluklar yaşadıklarını vurgulayan Alam, “Bunda tecrübe eksikliği de büyük rol oynadı. Kulübün geçmiş borçlarının üzerine ciddi bir artış getirmedik. Ancak ortada sportif başarısızlık var. Bundan sonra yeni yüzlerin yönetimlerde yer alması gerektiğine inanıyorum. Artık kulüp yöneticiliği işinde yokum” ifadesini kullandı.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

Kategoriler

%d blogcu bunu beğendi: