Gönderen: tashunko | Şubat 20, 2010

Nafiz Zorlu’dan Açıklama

Eski başkanımız Sn. Nafiz Zorlu, son günlerde konuşulan olaylar hakkında açıklama yaptı.

Kulübümüzün Divan Kurulu Üyesi ve eski başkanlarımızdan Sn. Nafiz Zorlu son günlerde kendisi hakkında yapılan yorumlar gereği bir cevap metni sunmuştur.

Eski Başkanımız Sn. Nafiz Zorlu’nun cevabını aynen yayınlıyoruz…

Değerli Arkadaşlar ,
Kulübümüzün geçmiş dönem başkanlığını yapmış Melih Tandoğan‘ın açıklamalarında yer alan çok kısa hususlara cevap vereceğim.

Kulüpten alacaklı kişiler adına 2,3 Milyon TL ‘lik alacağa karşın hem Spor-Toto hem de Futbol Federasyonu nezdinde temlik oluşturuldu. Sonradan ortaya çıkan durumda temliğin sadece isim hakkı üzerine olduğu, Futbol Fedarasyonun da böyle bir gelir kalemi olmadığı için o temliğin şeklen durduğu ancak hiçbir işe yaramadığı anlaşıldı.

Melih Bey yönetime gelince önce bu alacaklar Spor-Toto idaresine temlikten önce vergi dairesinin taksitlerinin yatırılmasını kabul ettiklerini yazılı olarak bildirdiler. Aralık ayının sonuna kadar sistem böyle çalıştı, yani idareden direk vergi dairesine ödeme yapıldı. Sonra Spor-Toto bu işlemle uğraşmak istemediğini alacaklılara sırası ile ödeme yapmak istediğini söylemiş, bunun üzerine temlik sahibine gelen paradan (eğer gelirse) kulübe para yollamaya başladık. Yani alacaklı bir anlamda kulüpten tekrar alacaklanmaya başladı. Şimdi size rakamları veriyorum.

1) Bu alacaklılar kulübe Melih Tandoğan devrinde 551.000 TL nakit olarak geri ödemişler. Ocak ayına kadar da Spor-Toto da vergi dairesine direk ödeme talimatı var. Şimdi soruyorum hangi sözü yerine getirmemişiz ayrıca arada geçen o kadar tatsız olaylar var ki itimat sıfırlanmış ama yinede ve garantisi olmamasına rağmen bu ödemeler kulüp zorda kalmasın diye yapılmış.

2) Ege Palas Oteli 236.000 TL ‘lik (KDV Dahil) reklam vermiş.

3) Divan kurulu ve ben ufak tefek deplasman masrafı , bilet vs .üstlenmişiz.

4) Geçtiğimiz 3 yıl içinde takım en az 20 kamp yapmış balo, kokteyl vs.gibi işlemlerden bir kuruş alınmamış, bununla ilgili bir alacak yaratılmamış, ayrıca Melih Bey’ in döneminde Altay’ımız 2 oyuncusunu satıp 1,5 milyon TL gelir elde etmiş. Ben o kadar hüsnüniyetli davranmışım ki bize gelen teklifleri henüz olgunlaşmadı kulüp istenilen geliri elde edemedi diye oyuncu satarak değil kendimizi zorlayarak çözmeye çalışmışım.

Değerli Arkadaşlar ,

Bizim yüzde birimiz kadar fedakarlık yapmayan pek çok soru taşıyan işlemlere imza atanlar bizim sözümüzü tutmadığımızı söylüyorsa bunu bilmeyen ALTAYLILARA anlatmayı görev ediniyorum.

Amaç kendimizi methetmek değil bu insanların daha iyi tanınmasını sağlamaktır, yarın yine bir yerlerde boy gösterirler. Biz maalesef kulüp zarar görecek endişesi ile bunların uygulamalarını ulu orta konuşamıyoruz.

Saygılarımla,
NAFİZ ZORLU

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

Kategoriler

%d blogcu bunu beğendi: