Gönderen: tashunko | Mayıs 14, 2010

Saygı, Özlem ve Rahmetle anıyoruz

Altay tarihinin en unutulmaz isimlerinden olan efsane başkanlarımızdan Mazhar Zorlu ‘yu ölümünün 6. yıl dönümünde saygıyla anıyoruz.

Saygı Ve  Rahmetle Anıyoruz

23 Haziran 1923 yılında İzmir’de doğan ve işadamı kimliğinin yanında Sporla içiçe olan Mazhar Zorlu, Muhafız Gücü, Beylerbeyi ve Beykoz Kulüplerinde futbol oynadı, Altay Spor Klübü Başkanlığında bulundu. Onun döneminde Altay sporcu yetiştiren bir fabrika gibi idi. Futbol Federasyonu Başkanlığı görevini yürüten Zorlu; Hasan Polat, Orhan Şeref Apak gibi dönemin efsane isimleri ile birlikte uzun yıllar Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliğinde bulundu. Zorlu ayrıca, İl Fakirleri Koruma ve Yardımlaşma Derneği Başkanlığı, Sosyal yardım Dernekleri, Rotary, ESİAD, TÜSİAD, Ticaret ve Sanayi Odaları gibi dernek ve kuruluşların yönetim kurullarında etkin görev aldı. Ayrıca birçok sosyal amaçlı Yardım Derneklerinin ve Eğitim ile ilgili vakıfların kurucusudur.

1943 yılında Ayhan Zorlu ile evlenen Mazhar Zorlu’nun Kemal ve Nafiz adlarında iki evladı ve bu evlatlarından 4 torunu vardır.Kendi gibi Altay aşığı olan oğlu Nafiz Zorlu da klubumüzde uzun yıllar başkanlık yapmıştır.

14 Mayıs 2004 tarihinde 81. yaşında kaybettiğimiz Mazhar Zorlu’yu ölümünün 6. yılında saygı ile anıyoruz.

Özleminizi daha çok hisssettiğimiz şu günlerde, oluşmasında büyük katkılarınız olan Altay Kültürünü ve duruşunu sonsuza kadar yaşatacağız.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

Kategoriler

%d blogcu bunu beğendi: