Gönderen: tashunko | Mayıs 28, 2010

Tarihi Kongre Öncesi Büyük Birleşme

9 Haziran’da yapılacak tarihi kongrede “BİRLİK” istiyoruz!

Pazartesi günü Divan Başkanımız Erdoğan Tözge’nin, camianın ileri gelenlerini biraraya toplamasıyla temellerinin atılacağını umut ettiğimiz ve başta Taraftarlar Derneğimiz olmak üzere tüm taraftarların destek verdiği “BÜYÜK ALTAY KURTULUŞ PLATFORMU”u bugün Altayımız için büyük bir çıkış yoludur.

Taraftarlar Derneğimiz konuyla ilgili olarak resmi sitelerinde aşağıdaki basın bildirisi ile konunun önemini anlatmış ve camiamızın ileri gelenlerini göreve davet etmiştir.


HAYDİ BÜYÜK BAŞKANLAR VE BÜYÜK YÖNETİCİLER, ŞİMDİ BİRLİK ZAMANI!

Derneğimizin Basın Bildirisi

Ne yazık ki bir Play Off’tan daha üzgün ve içimiz kanayarak döndük. Ama geriye dönüp bakmanın, geçmişe takılıp kalmanın bize bir faydası olmadığını biliyoruz.Tıpkı Bank Asya 1.Lig’de kalmanın kulübümüzü içinde bulunduğu maddi sıkıntıdan çıkarmayacağını bildiğimiz gibi.

Türkiye’de adının başında BÜYÜK sıfatı olan tek kulüp olarak küçülmenin bize yakışmayacağına inanıyoruz. Bu sezon camia olarak birbirine sarılan, kenetlenen, birlik olanların neler başardığını gördük. Altay hepimizin ortak sevdasıdır, ortak buluşma noktasıdır. Sevdamıza sahip çıkmazsak bizi çok zor günlerin bekleyeceğinin de farkındayız. Bu nedenle herkesin kişisel duygularını ve komplekslerini bir kenarı bırakarak Altay için kenetlenmesini istiyoruz.Geçmişte yaşanan olayların, aile içerisinde yaşanan küçük tatsızlıklar olarak görülüp, herkesin birbirine sarılmasını bekliyoruz.Hiçbirşeyin Altay’dan büyük olmadığına hepimiz inanıyoruz.

Bu ekonomik tablo ile kulübümüz için umutsuzluğa düşüldüğü noktada tüm camiamızın ayağa kalkmasını ve tüm Türkiye’ye Altaylı duruşunu göstermesini istiyoruz.Bize göre Altay’ın tek kurtuluşu, tüm camianın bir araya gelip oluşturacağı BÜYÜK ALTAY PLATFORMU’dur.

Tüm eski başkanlar, yöneticiler, ticaret odaları,belediyeler, sivil toplum kuruluşlarının da birer temsilciyle katılımı ile oluşturulacak güçlü bir birlikteliğin bizi güzel ve mutlu bir geleceğe götüreceğine inanıyoruz.

Artık herkesin kişisel duygu ve hırslarını bir kenarı bırakıp Altay için birbirine kucak açma zamanıdır.Çünkü;

SÖZ KONUSU ALTAY’SA GERİSİ TEFERRUATTIR…

Zorlu için kampanya

Süper Lig’in kapısından bu sezon da dönen Altay’da taraftar harekatı başlatıldı. Camia içinde Niyazi Konuşmaz yönetimine karşı sezon başından beri sergilenen soğuk savaş nedeniyle, büyük huzursuzluklar yaşandığını dile getiren taraftar temsilcileri bir araya gelerek, “birleştirici aday” olarak Kemal Zorlu’nun adını gündeme getirdi.

Niyazi Konuşmaz’ın kesinlikle yeniden aday olmayacağını açıklamasından sonra, camiada “çatışmayı önleyecek” bir aday arayışı hızlandı. Ve ancak, herkese eşit mesafedeki bir adayla Altay’ın sorunların üstesinden geleceği vurgulandı. Altay 1914 Taraftar Derneği Başkanı Semih Çalışır ve siyah-beyazlı kulübün eski taraftar temsilcisi Murat Polatkıran’ın bir araya gelerek yaptığı değerlendirme sonunda, “Birleştirici aday olarak Kemal Zorlu’nun görevi kabul etmesi gerek. Hanri Benazus gibi simge isimlerin de bu oluşuma katkı vermesi sağlanmalı. Artık bölünmüş bir camia olmak, birbirimizin arkasından konuşmak yerine, camia büyüklerimiz işin başına geçerek tüm kesimlerin temsilcileriyle ortak bir yönetim oluşturmalı. Kemal Zorlu da bu görevden kaçmamalı” şeklinde bir görüşe varıldı.

Taraftarlar bu sabahtan itibaren tüm taraftar sitelerinde bu çağrıyı başlatacaklarını ve kulübün sitesini mail bombardımanına tutacaklarının mesajını verdi. Kemal Zorlu’nun bu öneriye nasıl bakacağı merak edilirken, kurulacak yönetime, Ahmet Taşpınar, Melih Tandoğan, Nafiz Zorlu hatta Niyazi Konuşmaz’ın bile katılması gerektiği vurgulandı.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

Kategoriler

%d blogcu bunu beğendi: