Gönderen: tashunko | Temmuz 10, 2010

ALTAY MARKA OLACAK !

Altay Kulübü Başkanı Ahmet Taşpınar, takım formalarının göğsünde logo olarak hem Altay, hem de ’19on4’ü kullanacaklarını söyledi.

Taşpınar, yaptığı açıklamada, üç ayrı sınıfta marka tescili için Türk Patent Enstitüsü’ne (TPE) başvuru yaptıklarını, öncelikli olarak ”Altay” logosunun yanı sıra ”Büyük Altay” ve lisanslı ürün markası ”19on4” için de tescil işlemini başlattıklarını belirtti.

Toplam 11 ayrı sınıfta tescil için TPE’ye gerekli evrakları gönderdiklerini bildiren Taşpınar, şunları kaydetti:
”Önümüzdeki sezon lisanslı ürün satışından önemli bir gelir bekliyoruz. Sezona hem daha geniş hem de daha kaliteli bir ürün yelpazesiyle gireceğiz. 19on4 markasının logosunda da küçük bir revizyon yaparak, logoyu modern bir çizgiye taşıdık. Altay Kulübü’nün mevcut logosunun metrik çizimi de Tanıl Adalı tarafından daha önce tamamlanmıştı. Şimdi bunu kurumsal kimlik kılavuzumuz içerisine taşıyarak, hatalı logo kullanımının önüne geçeceğiz. Takım formalarımızın göğsünde logo olarak hem Altay hem de 19on4’ü kullanacağız. Ancak tüm bunların ilk adımı marka tescili. Geçmiş sezonlarda korsan ürün satanlar, ne yazık ki kulübümüzden daha fazla gelire sahip oldu. Bundan sonra söz taraftarımıza düşüyor. Ya 3-5 lira ucuz diye yine korsan ürün alacaklar ya da gerçekten kulübünü düşünüyorsa lisanslı ürün giyecekler.”

Taşpınar, tescil işlemleri için resmi harçlar dışında hiçbir vekalet ücreti almayan genel kurul üyesi avukat Hayriye Değirmenci’ye de teşekkür etti.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

Kategoriler

%d blogcu bunu beğendi: